• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/drfatihyakut
  • https://twitter.com/drfatih50
Yapılan Ameliyatlar
Sıkça Sorulan Sorular
Doktoruma Bir Sorum Var?
Üyelik Girişi
Site Haritası
Rinoplasti Nedir?

Günümüzde en çok tercih edilen estetik ameliyatlarının başında burun estetiği gelir. Burnun estetik amaçlı yeniden şekillendirilmesi veya düzeltilmesi işlemine rinoplasti denir.Burun estetiği kemik kıkırdak yumuşak dokular ve aynı zamanda cilde şekil verilen bir ameliyattır.

Bu ameliyatla burnun mevcut yapısı, yüzle orantısı ve hastanın makul olan beklentilerine bakılarak burnun küçültülmesi veya büyütülmesi, asimetrilerin düzeltilmesi, burun ucu veya yüksekliğinin düzeltilmesi, burun deliklerinin genişletilmesi/daraltılması ve burun ile üst dudak arasındaki açının azaltılıp/arttırılması işlemleri yapılabilir.

Burun aynı zamanda nefes alma organıdır. Bu nedenle burun ameliyatlarında, burun içi kıkırdak ve kemik eğrilikleri ile burun etleri de düzeltilir. Rinoplasti ameliyatının burun içi septumunun düzeltilmesini de içeren şekline Septorinoplasti denir. Bu iki işlemin aynı operasyonda yapılması ameliyatın başarısını artırır.

Doktorunuz, ameliyat başarısını sadece şekil bozukluğunun değil aynı zamanda nefes alma problemlerinin düzeltilmesi oranında değerlendirilmesi gerektiğini düşünmektedir.

  
2222 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın