• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/drfatihyakut
  • https://twitter.com/drfatih50
Yapılan Ameliyatlar
Sıkça Sorulan Sorular
Doktoruma Bir Sorum Var?
Üyelik Girişi
Site Haritası
Burun Ameliyatı Sonrası
Estetik burun ameliyatları sonrasında hastalar genelde bir gece hastanede kalmaktadırlar. Aynı gün içerisinde evlerine dönebilmeleri de mümkündür. Hastaların ameliyat sonrası evlerinde dinlenmeleri ve cerrahlarının bakım önerilerini yerine getirmeleri çok önemlidir. Cerrahınızın bakım önerilerine sadık kalmanız iyileşme sürecini hızlandıracak ve herhangi bir probleme maruz kalmalarını engelleyecektir.

Burun ameliyatından sonraki ilk 24 saat, hastaların yüzlerini şişkin hissettikleri ve çok nadir de olsa hafif bir baş ağrısına maruz kaldıkları dönemdir. Bu dönem boyunca, morarmaların önlenmesi ve şişkinliğin kısa vadede inmesi için aralıklı olarak gözlerin üzerine buz torbaları ile kompres yapılması gerekmektedir.

Burun ameliyatından sonraki 2. Gün gözdeki morarmaların ve şişkinliğin en fazla olduğu gün olacaktır. Bu durumun hastaları korkutmaması gerekmektedir çünkü takribi 1 hafta içinde bu kötü görüntü kaybolacaktır.
Burun ameliyatını geçirdikten sonra hastaların günlük yaşantısına dönmesinde hiçbir sakınca görmeyen Doktorunuz sadece hastalarını ağır aktivitelerden kaçınmaları konusunda uyarmaktadır.

Burun tamponları hem nefes alma ve sinüzit ameliyatlarında hem de burun estetik ameliyatlarında çok sık kullanılmaktadır. Bu tamponlar birçok hasta için korkulu rüya olmaktadır. Bunun nedeni, ameliyat sonrası tampon nedeniyle yaşanılan nefes alma problemi ve tampon alınması esnasında yaşanılan ağrılı ve kanamalı süreçtir. Doktorunuz hastalarını bu sancılı süreçten kurtarmak için kullandığı eriyen tampon ile hastalarını pansuman gibi zaman kaybı ve ağrılı işlemleri minimum süreye indirmektedir. Sıklıkla silikon tampon konulması da gerekebilir. Bu tamponlar kanama riskini azalttığı gibi, hava yollu özel tamponlar olduğu için hasta nefes almaya devam etmektedir.

Burun estetiğinde amaç yüzdeki diğer oluşumlarla uyumlu ve iyi bir nefes alma fonksiyonu olan bir burun oluşturmaktır. Doktorunuz, doğal görünümlü, başkaları tarafından ameliyat olduğu anlaşılmayan burunların estetik açıdan en iyi burun olduğunu düşünmektedir.
  
2642 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın